Adwokat od błędów medycznych w Poznaniu

Pacjenci, którzy zostali nieodpowiednio potraktowani przez szpital lub inną instytucję medyczną, często nie wiedzą, gdzie mają zgłosić problem. Najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług adwokata od błędów medycznych, który doradzi, jak postępować w takiej sytuacji. Prawnik medyczny sporządzi również potrzebne dokumenty i pisma, a także przygotuje niezbędne wnioski. Należy pamiętać, że korzystając z usług doświadczonego specjalisty, masz spore szanse wygrać sprawę i otrzymać odpowiednie zadośćuczynienie.

 

Kiedy należy skontaktować się z adwokatem od błędów medycznych?

 

Do adwokata od błędów medycznych powinna zgłosić się każda osoba, która została nieprofesjonalnie potraktowana przez personel medyczny. Dotyczy to zarówno zaniechania, jak i działania niezgodnego z zasadami wiedzy medycznej, które niekorzystnie wpłynęło na pacjenta.

 

Z prawnikiem medycznym warto skonsultować się, gdy lekarz nieodpowiednio przeprowadził operację, przepisywał źle dobrane leki lub nie zapewnił opieki pooperacyjnej. O odszkodowanie można ubiegać się również, gdy specjalista zwlekał z wykonaniem ważnych badań. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zadośćuczynienie, należy udowodnić, że lekarz postępował niezgodnie z aktualnymi wytycznymi. Instytucję medyczną można zaskarżyć o trzy rodzaje błędów medycznych- diagnostyczne, terapeutyczne i organizacyjne. Pierwsze z nich dotyczą m.in. niezdiagnozowania danego schorzenia lub wskazania na chorobę, która nie dotyczy pacjenta. Błędy terpautyczne zwykle są skutkiem nieodpowiedniej diagnozy. Polegają na nieprawidłowym prowadzeniu leczenia- podawaniu złych leków, pomijaniu ważnych badań czy niewłaściwym przeprowadzaniu operacji. Trzeci rodzaj błędów- organizacyjny, jest ściśle powiązany z nieodpowiednim przygotowaniem personelu medycznego, np. niepełnym wyposażeniu sali.

 

Adwokat od błędów medycznych w Poznaniu

 

Potrzebujesz pomocy prawnika od błędów medycznych? Zapraszamy Cię do naszej kancelarii. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych adwokatów, którzy pomogą Ci wygrać walkę o sprawiedliwość. Działamy głównie na terenie Poznania i okolic, jednak w niektórych przypadkach udzielamy porad w miejscach znacznie oddalonych od naszej siedziby. Jeśli masz problem i potrzebujesz szybkiej pomocy, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał zadośćuczynienie za poniesione krzywdy. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 
Translation Services USA